Zniszczone włosy po przedłużaniu: Jak je uratować i odbudować

Marzyłaś o długich i pięknych włosach? Zapewne takie efekty uzyskałaś po przedłużaniu włosów, ale po zdjęciu doczepianych włosów, okazało się, że Twoje naturalne włosy stają w coraz to gorszej kondycji. Co zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak uratować włosy.

Czym jest zabieg przedłużania?

Przedłużanie włosów to dość popularny zabieg dedykowany osobom marzącym o bujnej fryzurze.

Czy zabieg przedłużania włosów jest bezpieczny?

W założeniach zabiegu przedłużania włosów, twoje włosy nie powinny ulec pogorszeniu, aczkolwiek w praktyce bywa różnie. Kluczem do zachowania dobrej kondycji jest wykonanie przedłużania włosów u profesjonalnego stylisty.

Metody przedłużania włosów

Wyróżnia się kilka metod przedłużania włosów. Do najpopularniejszych zalicza się:

metodę keratynową – polegającą na zgrzewaniu włosów doczepianych z naturalnymi przy pomocy preparatu keratynowego. Niedoświadczeni styliści mogą niestety spowodować uszkodzenie termiczne włosów.

metodę na ringi – przy pomocy metalowych obrączek kosmyki są doczepiane do włosów. Mikroringi są wyczuwalne przez co mogą powodować uszkodzenia skóry głowy oraz włosów.

metoda warkoczykowa- może zwiększyć przerzedzanie się włosów, a dodatkowo obciążyć cebulki.

metoda kanapkowa – polegająca na łączeniu włosów naturalnych z doczepami umieszczonymi na silikonowej taśmie.

Wybór metody jest uzależniony od gęstości oraz kondycji kosmków, a także od preferowanej długości docelowej.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – dlaczego?

Jest kilka powodów, które zwiększają ryzyko zniszczenia włosów po przedłużaniu, oto niektóre z nich:

  • nieprawidłowo wykonany zabieg przedłużania – decydując się na zabieg przedłużania wybierz doświadczonego i profesjonalnego fryzjera, któremu możesz zaufać.
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów doczepianych – w niektórych sytuacjach przyczyną zniszczenia włosów jest nieprawidłowy sposób dbania o kosmyki. Zbyt natarczywe mycie, zbyt częste stosowanie suszarki oraz prostownicy stanowią dodatkowe obciążenie dla włosów. Warto wiedzieć, że włosy doczepiane należy mocno starannie rozczesywać by się nie splątały.
  • nieprawidłowo zdjęte doczepy po przedłużaniu włosów – pamiętaj by nie zdejmować doczepianych włosów samodzielnie, gdyż możesz doprowadzić do ich wyrywania, w najgorszym etapie do trwałych ubytków na głowie.
  • włosy zniszczone i słabe przed przedłużaniem – bez względu na rodzaj metody doczepiania włosów, należy zdawać sobie sprawę, że zabieg ten stanowi obciążenie dla naturalnych pasm oraz cebulek. Jeśli chcesz przedłużyć włosy najpierw umów się na konsultację z fryzjerem, w takim przypadku to specjalista oceni czy omawiany zabieg będzie bezpieczny.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – co możesz zrobić?

Jak już zostało wspomniane, jest wiele przyczyn, które mogą prowadzić do intensywnego uszkodzenia oraz osłabienia włosów po tzw doczepach. Co możesz zrobić? Od czego zacząć?

Punktem wyjścia niech będzie zadbanie o końce. Warto je podciąć choćby o 1-2 centymetry. Zastanawiasz się dlaczego? Końcówki są najbardziej narażone na niszczenie, w szczególności kiedy są rozdwojone. Włos traci niezbędną mu wilgoć, prowadząc do osłabienia oraz wzmożonej łamliwości.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie nawilżenie. Tak jak twoja skóra potrzebuje nawilżenia, tak samo włosy potrzebują nawilżenia by znowu stać się silne i sprężyste. Dlatego kluczowe jest systematyczne stosowanie nawilżającego szamponu oraz odżywki. Ponadto końcówki włosów warto zabezpieczać poprzez stosowanie olejków nawilżających.

Olejowanie włosów czy ma sens?

Olejowanie szybko kondycjonuje pasma oraz chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników. Dlatego raz w tygodniu wykonaj zabieg olejowania włosów, z użyciem oleju roślinnego dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Jak odbudować włosy po przedłużaniu?

Kiedy obserwujesz zniszczone włosy, a twoim celem jest zagęszczanie włosów, warto przyjrzeć się codziennej diecie. Ponadto jeśli obserwujesz prześwity po przedłużaniu włosów, warto wzmocnić naczynia krwionośne, których celem jest transport składników odżywczych. Osiągniesz taki efekt suplementując preparaty z kolagenem, witaminą C, cynkiem, żelazem oraz selenem.

Ponadto warto dostarczyć substancji umożliwiających produkcję keratyny, takich jak: biotyna, pozostałe witaminy z grupy B, witaminę C, A oraz E.

Niemniej ważna jest podaż krzemu, pozyskiwany ze skrzypu polnego. Krzem ma za zadanie wzmocnić strukturę włosów co wspiera wzrost włosów.

Pamiętaj, że skóra głowy wymaga również pielęgnacji od środka. Dlatego zdrowe nawyku żywieniowe oraz zbilansowana dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiednie nawodnienie organizmu są niezbędne dla zniszczonych włosów.

Jeśli marzysz o pięknych i gęstych włosach, wprowadź do pielęgnacji wcierki. Celem tych produktów jest pobudzenie mikrokrążenia głowy oraz wzmocnienie cebulek włosów. Kluczem do sukcesu jest ich systematyczne stosowanie oraz dobór produktów do indywidualnych potrzeb. Wcierkę można wcierać tylko w miejsca, gdzie włosy są przerzedzone lub na całą powierzchnię skóry głowy.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – co wybrać ?

Ratunkiem dla zniszczonych włosów po przedłużaniu jest świadoma pielęgnacja jakościowymi produktami.

Hydrating Conditioner MUDII – rekomendowana w szczególności dla włosów wymagających intensywnego nawilżenia, a także trudnych w układaniu. Ponadto sprawdzi się przy zniszczonych włosach oraz przesuszonych oraz wymagających regeneracji. Jeśli cierpisz na włosy słabe, wprowadź do pielęgnacji odżywkę wzmocnisz tym samym pielęgnację włosów.

Purifying Scalp Serum MUDII – jest to serum do skóry głowy, który przy regularnym stosowaniu wzmacnia cebulki włosa oraz nawilża skórę głowy. Ponadto niweluje uczucie sytości jak również wykazuje działanie antyoksydacyjne.

Podsumowując, przedłużanie włosów może skutkować zniszczeniem włosów, dlatego zanim wykonasz omawiany zabieg skonsultuj ze specjalistą. Odpowiednio dobrana metoda przedłużania jest w stanie zachować kondycję włosów, ale nie zapominaj o dodatkowych zabiegach i zarówno na skórę głowy jak i włosów.