Spray teksturyzujący: Jak stworzyć idealne fale i objętość

Spray teksturyzujący to fundamentalny kosmetyk stosowany przez stylistów fryzur. Jeśli marzysz o pięknej fryzurze jest to kosmetyk dla Ciebie!

Spray teksturyzujący – jego zalety

Spray teksturyzujący to świetne rozwiązanie dla każdej z nas, której zależy na uniesieniu włosów u nasady oraz dodaniu im objętości. A co najważniejsze omawiany spray nie obciąża włosów, jest bezpieczny dla delikatnych włosów.

Dlatego jeśli borykasz się z płaskimi, oklapniętymi włosami, dodaj im życia poprzez zastosowaniu sprayu teksturyzującego.

Kolejną zaletą sprayu teksturyzującego jest łatwość w użyciu. Wystarczy Ci kilka chwil by zapewnić wzrost objętości swoim włosom. Sprawy dodaje tekstury włosom cienkim, delikatnym oraz wiotkim. Dlatego bez większych problemów za jego pomocą wyczarujesz efekt morskich fal.

Oto jakie zalety posiadają spraye teksturyzujące:

nadanie objętości,

pozwala unieść włosy u nasady,

utrwala fryzurę na wiele godzin,

nie skleja włosów,

ujarzmia kosmyki,

przeciwdziała puszeniu oraz elektryzowaniu,

gwarantuje naturalny efekt,

stosowany w odpowiednich ilościach nie usztywnia włosów,

pozwala na tworzenie upięć.

 

Lakier do włosów a spraye teksturyzujące – czy to samo?

Spraye teksturyzujące często mylone są z lakierami do włosów. Należy podkreślić, że są to dwa totalnie inne kosmetyki. Owszem mają na celu utrwalenie fryzury oraz zapewnienie jej nienagannego wyglądu przez wiele godzin. Lakier to produkt zdecydowanie mocniejszy, może też dawać mniej naturalny efekt oraz powodować sklejanie włosów.

Jak stosować spray teksturyzujący?

Sprayu teksturyzującego można używać na wiele sposobów, które zależą od pożądanego efektu. Aplikując go na wilgotne włosy tuż po myciu oraz osuszeniu ręcznikiem, możesz uzyskać zwiększoną objętość oraz utrwalenie. Możesz także spryskać suche włosy tuż przed samą stylizacją. jak kręcenie czy prostowanie. Tym samym uzyskasz dodatkowe uniesienie oraz utrwalenie uzyskanej fryzury. Dodatkowo aplikowanie sprayu teksturyzującego na suche włosy pozwoli na ich zaplatanie oraz upinanie. Pasma włosów nie będą się puszyć i wymkać spod kontroli.

WAŻNE!

Pamiętaj by przed każdorazowym naciśnięciem atomizera wstrząsnąć opakowanie. Jest to ważne, gdyż cząsteczki zwiększające objętość są lekkie, a po wymieszaniu łączą się z formułą kosmetyku.

Jak aplikować spray teksturyzujący na suche włosy?

Dość często spray teksturyzujący stosuje się na włosy suche. Po wysuszeniu włosów, należy spryskać suche włosy na całej długości pasmo po paśmie. W dalszym kroku pochyl głowę oraz spryskaj je u nasady, a następnie wmasuj palcami zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Dzięki temu działaniu natychmiast dodasz objętości oraz odbicia u nasady. Jeśli chcesz je upiąć bądź zapleść, dzięki użyciu spray będą

Spray teksturyzujący na mokre włosy

Zastanawiasz się jak stosować spray teksturyzujący na mokre włosy? Przede wszystkim umyj włosy oraz zastosuj odżywkę, a następnie osusz je i rozpyl spray teksturyzujący dokładnie na każdą partię włosów, od nasady włosów, aż po końce. Wysusz włosy suszarką lub pozwól im wyschnąć samodzielnie. W finalnym etapie możesz wystylizować włosy np, kręcąc je, a następnie utrwalić sprayem na sucho.

Ponadto spray teksturyzujący używany na sucho jest dobrym rozwiązaniem do odświeżenia loków oraz dodania im wyrazistości podobnie jak suchy szampon.

Jaki spray teksturyzujący wybrać?

Warto podkreślić, że spray teksturyzujący to profesjonalny kosmetyk, który jest przyjazny włosom. Nie tylko dodaje tekstury oraz objętości ale także ułatwia modelowanie jednocześnie pielęgnując włosy dzięki wyciągom oraz kompleksom odżywczym w nim zawartym.

To unikatowy kosmetyk, który również sprawdzi się z problemem puszenia się włosów. Zapewnia świetny wygląd fryzurze na wiele godzin bez efektu usztywnienia. Nie skleja włosów oraz nie kruszy się, dając tym samym maksymalnie naturalny wygląd. Dlatego wybierając spray teksturyzujący warto wybierać produkt profesjonalny. Dzięki temu twoje włosy będa prezentować się wyjątkowo, zachowując naturalny efekt oraz sprężystość.

Jak zbudować fale sprayem teksturyzującym?

Tworzenie twarzowego looku jest proste. Po umyciu włosów należy je osuszyć za pomocą ręcznika oraz pozwolić dodatkowo podeschnąć. Następnie należy nanieść suchy spray teksturyzujący dokładnie na pasma włosów oraz rozpocząć ugniatanie kosmyków dłońmi. Kiedy twoje włosy będą już suche można raz jeszcze użyć produkt.

Jak nadać tekstury włosom?

Kiedy lubisz eksperymentować ze swoja fryzurą ale twoim celem jest naturalny efekt to spraye teksturyzujące będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Kosmetyki pozwalają na budowanie looku bez sklejania włosów. Spray to produkt innowacyjny, który zdobył serce wśród fryzjerów oraz ma swoje szerokie grono świadomych konsumentek.

Podsumowując, do stylizacji włosów często używa się wielu produktów. Kiedy twoim marzeniem jest dodać objętości włosom zadbaj by w twojej pielęgnacji znalazły się spraye tekstyryzujące.