Olejowanie włosów na noc: jak robić to prawidłowo?
Dobroczynne właściwości z olejowanie zna każda z nas. Mimo, że cenimy ten zabieg ze względu na jego właściwości odżywcze, nie zawsze mamy czas i możliwość by przeprowadzić ten proces prawidłowo w ciągu dnia. Z korzyścią jest olejowanie włosów na noc. Przeczytaj poniższy tekst, a rozwieje on Twoje wątpliwości.
Olejowanie włosów na noc
Warto podkreślić, że olejowanie włosów na noc w zasadzie nie różni się od zabiegu wykonywanego w ciągu dnia. Tak jak w klasycznej formule, olej nakładamy na czyste włosy, a po upływie określonego czasu, należy go dokładnie zmyć, a następnie emulgować i wysuszyć włosy. Zatem zastanawiasz się jaka jest różnica między obiema formami? Otóż zmienia się czas trzymania oleju na włosach. Po nałożeniu porcji oleju na włosy, należy zawinąć kosmyki w materiałowy czepek, bądź je zabezpieczyć zaplatając w warkocz, a następnie położyć się do spania. Olej należy zmyć dopiero rano.
Efekty olejowania włosów – czego możesz się spodziewać?
Olejowanie włosów tworzy na naszych kosmykach warstwę ochronną, która nie tylko może uzupełniać ubytki w strukturze bądź sklejać rozdwojone końcówki. Dzięki takiemu działaniu włosy staną się błyszczące oraz jedwabiste i bardziej elastyczne.
Oto natychmiastowe efekty ze stosowania olejowania włosów:
dogłębne nawilżenie,
piękny połysk,
miękkość,
dociążenie pasm,
zmniejszone strączkowanie.
Czy wiesz, że zastosowanie oleju na całą długość włosów, może pomóc w zmniejszeniu problemów z wypadaniem włosów? Niektóre oleje mają wpływ na przyspieszenie wzrostu pasm. W tym aspekcie kluczowa jest regularność i systematyczność.
Olejowanie włosów na noc – kiedy wprowadzać?
Pamiętajmy, że proces olejowania włosów to dość prosty sposób na wygładzenia, jak i nadanie im blasku. Wprowadzenie tego zabiegu nie jest trudna, aczkolwiek wymaga czasu. Nie zawsze nasze zasoby czasowe pozwalają na przeprowadzenie takich zabiegów, a jednocześnie chcesz zadbać o swoje włosy? Ta wersja zabiegu olejowania włosów dla osób zabieganych będzie idealnym rozwiązaniem.
Olejowanie włosów na noc – czym olejować włosy?
Olejowanie włosów na noc w zależności od preferencji można przeprowadzać przy użyciu oleju, kremu czy specjalnej maski nocnej. Istotny podkreślenia jest fakt, że zabieg należy przeprowadzać jedynie na suche włosy, ponieważ olejowanie na podkład nie powinno trwać aż tak długo. Zastanawiasz dlaczego? Takie działanie mogłoby doprowadzić do zbyt dużego zmiękczenia łuski włosów oraz wpłynąć na ich mechaniczne uszkodzenie.
Jaki olej wybrać?
Analizując wybór oleju, kieruj się aktualnymi potrzebami swoich włosów. Jeśli twoje włosy są suche, wymagające włosy wysokoporowate postaw na oleje o dużej cząsteczce, mającej na celu wypełnienie ubytków w łodygach.
Włosy średnioporowate- jak im pomóc?
Jeśli jesteś posiadaczką włosów średnioporowatych wybieraj substancje o średniej cząsteczce, które dobrze wypełniają ubytki w strukturze włosów, ale nie zwiększają ryzyka efektu oblepionych oraz ciężkich pasm włosów.
Włosy niskoporowate preferują oleje o najmniejszej cząsteczce (np. olej kokosowy). Regularne ich stosowanie zwiększa szansę na wygładzenie pasm bez rezultatu w postaci obciążonych oraz wyglądających na przetłuszczone włosy.
Olejowanie włosów na noc: olej kokosowy?
Olejowanie włosów na noc olejem kokosowym cieszy dużym zainteresowaniem pośród posiadaczek włosów niskoporowatych . Małe cząsteczki nasyconych kwasów tłuszczowych wnikają pomiędzy łuski. Co więcej olej kokosowy to doskonałe źródło witaminy E, A oraz witamin z grupy B. Warto wiedzieć, że olej z mango czy masło shea wykazują podobny efekt.
Olej lniany – czy to dobry wybór?
Włosy wysokoporowate potrzebują preparatów zawierających wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Olej lniany jest doskonałym przykładem, a także można stosować olej z nasion czarnuszki czy pestek winogron do olejowania włosów wysokoporowatych.
Olej rycynowy na włosy – jak go wykorzystywać?
Olej rycynowy jest dość często rekomendowany na porost włosów , aczkolwiek może być doskonałym wsparciem na pasma całej długości.
Wskazówki dotyczące olejowania włosów na noc
Zastanawiasz się jak olejować włosy? Oto najważniejsze punkty tego zabiegu.
- Wybrany olej delikatnie rozprowadź na dłoniach, a następnie nałóż na suche i dokładnie rozczesane włosy. Jeżeli Twoje włosy nie mają skłonności do nadmiernego przetłuszczania, możesz także zastosować olej na skalp.
- Kolejnym krokiem związanie włosów w luźny warkocz bądź koczek, kiedy jesteś posiadaczką długich włosów.
- Nałóż na włosy czepek.
- Wyśpij się, a rano dokładnie umyj szamponem włosy.
Olejowanie włosów – złote wskazówki
Jeśli Twoim celem są korzyści płynące z olejowania włosów, zadbaj o przestrzeganie podstawowych zasad:
- zadbaj by wykonywać czynności systematycznie wraz z odpowiednią częstotliwością,
- pamiętaj by dobrać olej odpowiedni do rodzajów Twoich włosów – jest to kluczowa kwestia, która w znacznym stopniu wpływa na pozytywne rezultaty zabiegu,
- aplikuj optymalną ilość produktu – nie powinno go być za dużo, gdyż w takiej sytuacji może nadmiernie przetłuszczać włosy, a zbyt mała porcja produktu nie będzie miała szansy zadziałać, przez co nie zaobserwujesz efektów,
- wybierz najkorzystniejszą metodę olejowania i trzymaj kosmetyk na włosach zgodnie z rekomendowanym czasem,
- efekty olejowania włosów możesz osiągnąć pilnując dokładnej pielęgnacji włosów po zabiegu, dlatego zadbaj o dokładne i skuteczne mycie włosów oraz skóry głowy,
- zadbaj o kompleksową pielęgnację włosów nie tylko poprzez olejowanie, ale także właściwą i zbilansowaną dietę, dostarczającą wszystkich niezbędnych składników dla zdrowych i pięknych włosów.
W pielęgnacji włosów kluczowa jest regularność, dlatego nie zapominaj o tym aspekcie, jeśli chcesz wzmocnić porost włosów czy poprawić ich ogólną kondycję.
Podsumowując: w powyższym artykule wskazano najważniejsze rady o olejowaniu włosów, które warto wykorzystać jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.