Naturalne metody i suplementy wspomagające porost włosów

Włosy są ważną częścią osobowości zarówno kobiet jak i mężczyzn. Każda z nas marzy o długich, lśniących i mocnych włosach. Szybki porost włosów zależy w dużej mierze od czynników genetycznych, ale nie tylko. Możesz osiągnąć swój cel również przy pomocy odpowiednich kosmetyków oraz pielęgnacji.

Ile rosną włosy na miesiąc?

Okresowe wypadanie włosów będące efektem letniego przeciążenia przez słońce czy też przerzedzanie się fryzury na skutek nieodpowiedniej diety jak i pielęgnacji to najczęstsze problemy z jakimi spotyka się każda kobieta. Zastanawiasz się jak przyspieszyć porost włosów? Warto wiedzieć, że w ciągu doby włosy wydłużają się średnio o 0,3mm, zaś w ciągu miesiąca włos wydłuża się mniej więcej o centymetr. Aczkolwiek są to wartości średnie, natomiast szybki porost włosów wynika z czynników genetycznych.

Zastanawiasz się co na porost włosów?

Zanim zaczniesz zapuszczanie włosów, czas poznać czynniki, które hamują odrastanie włosów.

Co hamuje szybki porost włosów?

Nieodpowiednia dieta – już deficyt kilku składników stanowiących budulec włosów, powoduje, że porost włosów staje się ograniczony.

Używki – szybki porost włosów ulega znacznemu ograniczeniu na skutek tytoniu oraz alkoholu, które przyczyniają się do produkcji wolnych rodników osłabiających ludzki organizm.

Zaburzenia hormonalne – szybszy wzrost włosów jest bardzo utrudniony w okresie ciąży, a dodatkowo jeszcze w czasie menopauzy.

Tryb życia – jeśli Twoim marzeniem są długie włosy, zadbaj o redukcję stresu i napięcia z dnia codziennego. Brak regeneracji ma negatywny wpływ na mieszki włosowe, co nie przyspiesza porost włosów.

Co na porost włosów?

Jeśli chcesz w krótkim czasie przyspieszyć porost włosów, poznaj skuteczne sposoby by ten cel osiągnąć.

Tempo wzrostu włosów a fazy ich cyklu życia

Czy wiesz, że na skórze głowy znajduje się około 150 tysięcy włosów. Wydaje się, że liczba ta jest duża, aczkolwiek w porównaniu do pozostałej części ciała jest skromna, gdyż skórę człowieka pokrywa nawet 5 mln mieszków włosowych. Każdy mieszek jest uwarunkowany genetycznie do wytworzenia określonej liczby cebulek oraz połączonych z nimi łodyg.

Należy zdawać sobie sprawę, że każdy włos ma ograniczoną żywotność, warunkowaną przez poszczególne fazy cyklu, do których należą

anagen – w czasie jej trwania włosy żyje oraz rośnie. Na skórze głowy trwa od 3 do 6 lat. W przeliczeniu na przyrost włosów daje średnio ok 12 cm rocznie. Aczkolwiek często włosy rosną szybciej, jest to kwestia indywidualna.

katagen – w fazie przejściowej, która zazwyczaj trwa ok 102 tygodnie, łodygi przechodzą w spoczynek.

telogen – to czas obumierania, po jego zakończeniu następuje wypadanie włosów. W przypadku skóry głowy, ta faza trwa od 2 do 4 miesięcy. W trakcie jej trwania powstaje nowy włos, który stopniowo wypycha poprzedni.

Masaż skóry głowy – a porost włosów

Regularny masaż skóry głowy to sprawdzony sposób na szybszy porost włosów. Pobudza krążenie krwi co ma wpływ na lepsze dotlenianie cebulek oraz pobudzenie ich do działania. W ten sposób Twoje kosmyki łatwiej absorbują niezbędne składniki odżywcze. Masaż skóry głowy jest skutecznym rozwiązaniem w połączeniu z peelingiem, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka.

Dieta a porost włosów

Warto wiedzieć, że szybki porost włosów jest możliwy jedynie w sytuacji, gdy cebulki włosów maja do dyspozycji budulec. Odpowiednia dieta powinna obfitować w takie składniki jak cynk, żelazo, krzem, siarkę, miedź jak również niezbędne dla włosów proteiny.

Co więcej, na porost włosów mają wpływ również witaminy z grupy B, witamina A, witamina C oraz witamina E. Nie można zapominać o niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych omega-3, których źródła to przede wszystkim w tłustych rybach morskich. Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost włosów sięgaj po rośliny strączkowe, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, produkty nabiałowe. Przede wszystkim zadbaj by codzienna dieta była różnorodna w składniki i dostarczała produktów z każdej grupy.

Olejowanie a wzrost włosów

Olejowanie włosów zalicza się do najcenniejszych zabiegów, gdyż nawilża jak i wzmacnia pasma włosów. Ponadto pomaga w ich odżywianiu oraz ochronie, a co więcej doskonale wpływa na skórę głowy. Popularnym wyborem jest olej z czarnuszki, lniany czy z rozmarynu.

Co robić, by włosy szybciej rosły?

Szybszy porost włosów jest również możliwy dzięki wprowadzeniu naturalnych oraz starannie zaprojektowanych kosmetyków. Zacznij od wprowadzenia szamponu, którego rolą jest nie tylko umycie pasm włosów, ale również zadbanie o kondycję skóry głowy oraz pobudzenie cebulek.

Oto najważniejsze porady jak przyspieszyć porost włosów

  • Zadbaj by nie pocierać włosów ręcznikiem w trakcie ich osuszania, gdyż w sposób mechaniczny osłabia to cebulki włosów.
  • Staraj się nie szarpać włosów w trakcie rozczesywania, a ponadto stosuj szczotkę z naturalnym włosiem.
  • Myj włosy regularnie delikatnym szamponem, by oczyścić skórę głowy.
  • Zadbaj jeśli to jest możliwe, by nie suszyć włosów gorącym strumieniem, ponieważ w ten sposób uszkadzasz cebulki oraz włosy.
  • Nie kładź się spać z mokrymi włosami, gdyż zwiększa to ryzyko problemów skórnych jak łupież czy inne zaburzenia mikrobiomu skóry.
  • Jak wynika z artykułu sposoby na porost włosów są różne, warto zadbać o odpowiednie kosmetyki, w tym celu wprowadź do swojej pielęgnacji następujące produkty:

Purifying Peeling MUDII – działa na trzech poziomach: złuszcza, nawilża i odżywia. Równoważy pH, mikrobiom i mykobiom skóry głowy, a także wzmacnia barierę hydrolipidową. Co więcej usuwa nadmiar naskórka, sebum i zanieczyszczeń, tym samym poprawia mikrokrążenie, wzmacniając i dotleniając cebulki włosa. Jeśli chcesz przyśpieszyć porost włosów, wprowadź peeling do regularnej pielęgnacji.

Podsumowując, przyspieszenie porostu włosów jest zależne od wielu czynników. By włosy rosły szybciej, zadbaj o codzienną dietę obfitującą w składniki odżywcze, by dostarczyć witamin i minerałów. Co więcej, jeśli chcesz skutecznie przyspieszyć porost włosów zadbaj o prawidłową pielęgnację nie tylko pasm włosów, ale również nie zapominaj o skórze głowy.