Nanoplastia włosów: Rewolucyjna metoda na gładkie i błyszczące włosy

Marzysz o gładkiej i lśniącej fryzurze? Nanoplastia włosów to rewolucyjna metoda fryzjerska, która zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Docenią ją zwłaszcza Panie, którym zależy na trwałym i bezpiecznym zdyscyplinowaniu włosów. Na czym polega ten zabieg i kto powinien go wykonać?

Czym jest nanoplastia włosów?

Nanoplastia polega na trwałym wyprostowaniu włosów. Wykonuje się go przy użyciu specjalnego preparatu oraz prostownicy tytanowej. Pod wpływem gorąca składniki dostają się do wnętrza włosa, gdzie wypełniają i kształtują jego strukturę. Bazę kosmetyku do nanoplastii włosów stanowi karbocysteina oksoacetamidowa, czyli połączenie kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny. Preparat zawiera także bogactwo odżywczych składników wzmacniających jak keratyna, olej arganowy, proteiny, kolagen i witaminy.

Skoncentrowana mieszanka wnika w pasma, odżywiając je i zapewniając trwałe prostowanie nawet w przypadku mocnych skrętów. Doskonale radzi sobie m.in. z tzw. afro, które jest odporne na prostowanie włosów innymi metodami. Z zabiegu mogą także skorzystać Panie, które mają zniszczone włosy lub chcą wzmocnić kondycję pasm. Efekty nanoplastii utrzymują się aż do pół roku, przez co zabieg jest chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na wygodzie i długotrwałych efektach.

Nanoplastia włosów – efekty

 • Idealnie proste włosy – nawet mocno skręcone włosy pozostają idealnie proste przez kilka miesięcy.
 • Wygładzenie i blask – odżywczy charakter zabiegu sprawia, że fryzura staje się lśniąca i gładka bez nadmiernego obciążenia.
 • Trwały efekt – efekt dogłębnego odżywienia i wyprostowania utrzymuje się przez kilka miesięcy. Fryzura już bezpośrednio po zabiegu może zostać umyta, a po kilku dniach dopuszcza się koloryzację.
 • Zdyscyplinowane włosy – nanoplastia ułatwia ujarzmienie nawet bardzo niesfornych i opornych kosmyków.
 • Dogłębne odżywienie i nawilżenie – zabieg precyzyjnie dostarcza substancji odżywczych w głąb włosa, zapewniając imponujący efekt odżywienia.

 

Jak wygląda zabieg nanoplastii włosów?

Zabieg nanoplastii wymaga użycia specjalistycznego preparatu i dedykowanej prostownicy. Dla najlepszych efektów warto wykonać go w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W zależności od skrętu i długości włosów zabieg może trwać od 3 do nawet 6 godzin. Na czym polega nanoplastyka włosów krok po kroku?

 1. Pierwszym etapem jest umycie włosów łagodnym szamponem.
 2. Na świeżo umyte włosy fryzjer nakłada specjalny preparat (zaczynając już od ich nasady).
 3. Po aplikacji na głowę nakłada się czepek i pozostawia na godzinę aż do zmycia.
 4. Kolejnym krokiem jest wysuszenie i wyprostowanie prostownicą włosów. Zabieg wykonuje się pasmo po paśmie za pomocą prostownicy tytanowej. Pod wpływem gorąca składniki aktywne wnikają w strukturę włosów, wygładzając i kształtując jego strukturę.
 5. Zabieg kończy mycie włosów łagodnym szamponem i nałożenie maski.
 6. Efekty zabiegu są widoczne od razu.

Złożony charakter zabiegu sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy nanoplastia niszczy włosy? Nie. Nanoplastia jest bezpiecznym zabiegiem fryzjerskim prostującym włosy, który równocześnie odżywia i nawilża fryzurę. Włosy stają się nie tylko proste, ale także elastyczne, lekki i lśniące.

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Zarówno nanoplastia, jak i keratynowe prostowanie włosów, zapewniają efekt trwałej stylizacji oraz prostych i błyszczących włosów. Nanoplastia jest zabiegiem mocniejszym i przynosi efekty w przypadku mocnych skrętów, które nie poddają się wyprostowaniu przy keratynowym prostowaniu włosów.

Nanoplastia włosów to zabieg, który bazuje wyłącznie na naturalnych i organicznych substancja zawartych w formule fryzjerskiej. Uzyskanie gładkich i idealnie prostych pasm nie wymaga użycia formaldehydu, jak ma to miejsce w przypadku keratynowego prostowania włosów.

Nanoplastia włosów – kto powinien skorzystać z zabiegu?

Nanoplastia włosów to zabieg, na który chętnie decydują się kobiety, które na co dzień prostują włosy. Trwałe prostowanie pozwala zaoszczędzić czas na codziennej stylizacji oraz uniknąć problemów takich jak puszenie czy elektryzowanie się włosów. Posiadaczki włosów kręconych mogą liczyć na ich trwałe wyprostowanie. Nanoplastia idealnie sprawdzi się m.in. w przypadku fal, sprężynek czy bujnego afro.

Zabieg ma także sens w przypadku włosów prostych. Stają się one natychmiast wygładzone i lśniące. Mogą zdecydować się na niego Panie, które chcą odżywić, wzmocnić i poprawić wygląd swojej fryzury oraz właścicielki włosów zniszczonych. W tym ostatnim przypadku atutem jest natychmiastowy efekt zabiegu oraz wzmocnienie i poprawa wyglądu, które utrzymują się aż do kilku miesięcy.

Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania zabiegu? Nanoplastia włosów polega m.in. na prostowaniu kosmetyków przy użyciu gorącej temperatury. Nawet przy zastosowaniu profesjonalnych preparatów i sprzętów fryzjerskich, zabieg odradzany jest w przypadku bardzo suchych i łamliwych włosów lub fryzury osłabionej nadmiernym rozjaśnianiem.