Jaki szampon po nanoplastii? Dowiedz się, jak pielęgnować włosy po tym zabiegu!

Nanoplastia włosów to nieinwazyjny sposób trwałego prostowania włosów. Aby cieszyć się efektem idealnie prostej, gładkiej i lśniącej fryzury jak najdłużej, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów również po zabiegu. Jaki szampon sprawdzi się po nanoplastii włosów i jak najlepiej pielęgnować fryzurę?

Stwierdzenie, że nanoplastia jest przełomowym zabiegiem w historii prostowania włosów, nie będzie chyba przesadą. Wiele osób twierdzi, że zabieg dał ich włosom nowe życie, a spektakularne efekty trwale zdetronizowały popularne keratynowe prostowanie włosów. Lśniące, proste i jedwabiście gładkie włosy zachwycają swoją lekkością i zdrowym wyglądem. Na czym polega nanoplastia włosów i jakie produkty pielęgnacyjne stosować, aby cieszyć się oszałamiającym wyglądem fryzury jak najdłużej?

Na czym polega nanoplastia włosów?

Nanoplastia czy inaczej nanoplastyka to zabieg fryzjerski, którego celem jest trwałe wyprostowanie i odżywienie włosów. Zabieg polega na nałożeniu na poszczególne pasma włosów preparatu na bazie karbocysteiny oksoacetamidowej. Substancja stanowi połączenie cysteiny, kwasu glioksalowego oraz kwasu octowego. Są to naturalne substancje wygładzające, które wnikają głęboko wewnątrz łodygi, zmieniając strukturę włosa. W efekcie nawet włosy o mocnym, sprężystym skręcie stają się idealnie proste, gładkie i głęboko odżywione.

Przed zabiegiem włosy muszą zostać dokładnie oczyszczone. Po nałożeniu preparatu prostującego, zakładany jest czepek. Po upływie godziny preparat jest zmywany, a włosy suszone pasmo po paśmie, dokładnie tak, jak przy keratynowym prostowaniu włosów. W zależności od długości włosów całość zabiegu trwa od 3 do 6 godzin. Efekty nanoplastii utrzymają się nawet do 6 miesięcy. Jaki szampon do codziennego mycia włosów wybrać i jak zadbać o swoją fryzurę?

Jak pielęgnować włosy po zabiegu nanoplastii?

Podobnie jak w przypadku keratynowego prostowania włosów, już bezpośrednio po zabiegu nanoplastii niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, a przestrzeganie kilku kluczowych zasad jest bezwzględną koniecznością.

Po pierwsze – przygotuj się na to, że Twoje włosy po zabiegu będą tłuste. Mimo uczucia dyskomfortu, jaki może to wywoływać, postaraj się nie myć ich przez co najmniej 24 godziny. W tym czasie substancje aktywne zawarte w użytym preparacie prostującym lepiej zwiążą się ze strukturą włosa, dzięki czemu uzyskany efekt będzie bardziej trwały. W tym czasie unikaj także deszczu i wilgoci. Ogranicz także korzystanie z sauny lub basenu. Chlor i sól morska mogą zniszczyć efekt zabiegu.

Kolejną zasadą jest suszenie włosów po każdym umyciu. Spanie w wilgotnych lub mokrych włosach może doprowadzić do wyparowania preparatu, przez co włosy szybciej wrócą do naturalnych skrętów. Istotny jest także sposób suszenia głowy. W czasie oddziaływania na włosy ciepłym powietrzem, czesz je z góry do dołu. Pamiętaj także, żeby nigdy nie suszyć włosów głową w dół.

Jakie kosmetyki po nanoplastyce?

Po zabiegu prostowania włosów istotny jest także dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Postaw na naturalne kosmetyki bogate w oleje roślinne. Do pielęgnacji włosów po nanoplastyce idealnie sprawdzi się olejek arganowy oraz hydrolizowane proteiny pszenicy. Substancje wnikają w łuskę włosa, pozostawiając fryzurę delikatnie odżywioną i wygładzoną.

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu należy ograniczyć stosowanie kosmetyków z dużą zawartością keratyny. Możesz w ten sposób przebiałkować włosy i sprawić, że fryzura stanie się ciężka. Unikaj także sztucznych barwników i silnych detergentów, których użycie może prowadzić do wypłukiwania kreatyny z powierzchni włosów. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po dedykowane szampony do włosów po nanoplastii. Jakie kosmetyki powinny znaleźć się na Twojej półce?

Jaki szampon do włosów po nanoplastii?

Szampon po nanoplastii powinien być odpowiedni do codziennego mycia włosów. Kosmetyk powinien być możliwie jak najbardziej naturalny pod względem składu – wolny od parabenów, alkoholu, soli i SLS. Są to składniki, które działają wysuszająco na pasma i podrażniają skórę głowy, co z kolei może osłabić skuteczność zabiegu.

Przykładem może być szampon Hydrating Shampoo. Dzięki delikatnej formule nie obciąży on dodatkowo włosów. Sprawia, że stają się nawilżone i miękkie, a ich naturalny kształt zostanie pięknie podkreślony.