Jaki szampon do włosów suchych i farbowanych? Zobacz nasze propozycje dla pięknych, zdrowych włosów!

Twoje włosy są suche i matowe? Zaraz po farbowaniu błyszczą się i mają świeży wygląd, ale wraz z częstotliwością mycia, włosy stają się suche, tracą połysk i głębię koloru? Nie musi tak być. W pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych ważne jest odpowiednie nawilżenie i regeneracja. Warto o to zadbać już w pierwszym – i kluczowym etapie pielęgnacji. Jaki szampon będzie najlepszy dla włosów farbowanych oraz suchych? Sprawdź poniższy artykuł i dowiedz się, czego używać do włosów zniszczonych.

Czy włosy suche to włosy zniszczone?

Włosy suche i włosy zniszczone często idą ze sobą w parze. Suchość włosów niejednokrotnie pojawia się na skutek zniszczenia ich poprzez np. częste farbowanie czy rozjaśnianie, używanie gorących narzędzi do stylizacji czy nieodpowiednią pielęgnację. Jednak czasami włosy są po prostu suche z natury – taki rodzaj włosów potrzebuje szczególnej pielęgnacji, ponieważ jest on na te zniszczenia bardziej podatny.

Jaki szampon jest dobry na suche włosy?

Włosy suche potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Idealny szampon dla suchych włosów powinien zawierać składniki nawilżające, takie jak oleje roślinne, aminokwasy i proteiny jedwabiu. Równie ważne jest, aby formuła była delikatna i pozbawiona szkodliwych substancji, takich jak siarczany i parabeny. Dobrą propozycją może być szampon zawierający naturalne składniki nawilżające, głęboko wnikające we włókna włosów, dzięki czemu są w stanie skutecznie nawilżyć i odbudować włosy od środka.

Wybierając szampon nawilżający, zwróć uwagę przede wszystkim na skład, szukaj substancji takich jak np.: pantenol, ceramidy, wyciągi roślinne, witamina E, kwas hialuronowy, aloes, miód, siemię lniane, naturalne olejki, np. olejek arganowy, z awokado. Szampon do włosów suchych i zniszczonych powinien mieć w swoim składzie substancje regenerujące i odbudowujące, takie jak np. kreatyna czy kolagen.

Jak farbowanie wpływa na kondycję włosów?

Farbowanie to proces chemiczny, podczas którego pierwotny pigment włosa zostaje zastąpiony lub pokryty nowym kolorem. W zależności od wybranej metody i używanego produktu, proces ten może różnić się intensywnością, jednak w większości przypadków wiąże się z pewnym stopniem uszkodzenia struktury włosa.

Wiele farb zawiera silne chemikalia i konserwanty, które mogą powodować alergie, podrażnienia skóry głowy oraz uszkodzenie włosów. Szczególnie narażone są osoby, które często zmieniają kolor włosów lub korzystają z produktów niskiej jakości.

Jakiego szamponu potrzebują włosy farbowane?

Kluczem do zachowania zdrowych włosów po koloryzacji jest odpowiednia pielęgnacja. Mycie włosów to pierwszy jej krok, dlatego dobry szampon jest niezbędny, aby właściwie dbać o włosy farbowane.

Jaki szampon do włosów farbowanych wybrać? Zwróć uwagę na kilka jego cech.

Włosy po zabiegu koloryzacji są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego szampon dla włosów farbowanych powinien działać delikatnie, nie wysuszając pasm i nie podrażniając skóry głowy.

Dobry szampon dla włosów farbowanych powinien posiadać składniki chroniące kolor przed blaknięciem, takie jak filtry UV czy antyoksydanty. Dzięki temu kolor będzie trwały i intensywny przez dłuższy czas.

Koloryzacja może wysuszać włosy. Szampon dedykowany włosom farbowanym musi dostarczać im odpowiednią dawkę nawilżenia, by były elastyczne, miękkie i błyszczące.

Składniki takie jak witamina E czy ekstrakt z zielonej herbaty chronią włosy przed działaniem wolnych rodników, które mogą przyczynić się do blaknięcia koloru.

Odpowiednie pH szamponu pomaga w zachowaniu naturalnej bariery ochronnej skóry głowy i włosów, zapobiegając nadmiernej utracie koloru.

MUDII Hydrating shampoo – (nie tylko) nawilżający szampon

Włosy farbowane, suche czy zniszczone potrzebują szczególnej pielęgnacji.

Hydrating shampoo to szampon, który sprawdzi się do każdego rodzaju włosów, szczególnie tych przesuszonych, zniszczonych, trudnych do ułożenia wymagających nawilżenia i regeneracji. Oczyszcza włosy, ale nie tylko:

Nawilża – głęboko nawilża włosy i sprawia, że stają się miękkie i błyszczące. Niweluje uczucie przesuszenia nie tylko włosów, ale i skóry głowy.

Regeneruje – odżywia włosy i skórę głowy. Orygninalna Flexplante Formula zapewnia włosom maksymalną regenerację. Naprawia włókna włosów i ich połączenia uszkodzone np. przez zabiegi chemiczne, takie jak farbowanie.

Podkreśla kolor – farbowane włosy zyskają nie tylko odżywienie i regenerację, ale szampon również podkreśla barwę włosów i poprawia trwałosć koloru.

Zwiększa elastyczność i sprężystość – jest to ważne, bo włosy suche są często szorstkie w dotyku, brakuje im połysku i elastyczności. Hydrating shampoo odżywia, ale nie obciąża włosów.

Ma niskie pH – neutralne pH sprawia, że ten szampon do włosów oczyszcza, ale nie uwrażliwia i nie przesusza włosów oraz skóry głowy przy cyklicznym stosowaniu.