Jaki szampon do cienkich włosów? Odkryj produkty, które dodadzą Twoim włosom objętości!

Masz cienkie włosy i chciałabyś nadać swojej fryzurze objętości? Nie jest to zadanie niemożliwe, za pomocą odpowiednich produktów jesteś w stanie wydobyć pełen potencjał nawet najbardziej delikatnych, pozbawionych objętości włosów. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o pielęgnacji włosów cienkich.

Co cechuje włosy cienkie?

Średnica pojedynczego cienkiego włosa, jest o około 30% mniejsza od średnicy włosa grubego. Na zewnętrzną warstwę włosa składa się od 4 do 12 warstw łusek, które chronią go przed uszkodzeniami i utratą wilgoci. Im włos jest cieńszy, tym mniej posiada łusek i zbudowany jest z mniejszej ilości keratyny. Właśnie dlatego cienkie włosy są z reguły bardzo delikatne i bardziej podatne na zniszczenia, co przekłada się na to, że ciężej jest je zapuścić. Dodatkowo dużo łatwiej stają się porowate niż włosy normalne czy grube.

Włosy cienkie łatwiej się strączkują i plączą. Trzeba je więc przeczesywać kilka razy dziennie, co nie sprzyja noszeniu ich w wersji rozpuszczonej, a raczej zachęca do luźnego upinania – aby nie narażać je na urazy mechaniczne.

Charakterystyczną cechą dla włosów cienkich jest też fakt, że często są one lekkie i mało sprężyste. Szybko się przetłuszczają, dlatego, aby wyglądały świeżo i były puszyste, należy je myć często – nawet codziennie, jeśli jest taka konieczność.

Włosy cienkie a rzadkie

Cienkie włosy są bardzo często mylone z rzadkimi, a grube z gęstymi. Jednak włosy cienkie to nie to samo, co włosy rzadkie. Można mieć cienki pojedynczy włos, ale dużą ich ilość, wtedy są one cienkie, ale gęste. Można też przeciwnie – mieć gruby pojedynczy włos, lecz w małej ilości, wtedy z kolei ma się włosy grube, ale rzadkie.

Jak dbać o cienkie włosy?

Włosy cienkie lubią delikatne oczyszczanie, bez agresywnych substancji. Szampony do włosów cienkich, powinny więc oczyszczać, ale również pielęgnować za pomocą delikatnych składników myjących. Przy włosach cienkich i delikatnych, dobrym pomysłem będzie stosowanie metody OMO. Odpowiedni szampon uniesie włosy u nasady, a podwójne zastosowanie odżywki, ochroni włosy przed zniszczeniami.

Cienkie kosmyki są także wrażliwe, dlatego aby chronić strukturę włosów, nie używaj twardych szczotek i grzebieni do czesania, szczególnie tych plastikowych.

Jakie kosmetyki stosować przy cienkich włosach?

Wybieraj kosmetyki o odpowiednio skomponowanej recepturze, które intensywnie odżywią i poprawią kondycję włosów, jednak nie przeciążą ich. Dobrze dobrane produkty do pielęgnacji włosów cienkich pomogą ochronić je przed zniszczeniami, poprawić elastyczność włosów i dodać objętości.

Szampon do włosów cienkich i delikatnych to dopiero początek pielęgnacji. Równie ważne jest stosowanie odżywek i masek, ale także peelingów, które pozwolą zadbać o skórę głowy. Peeling działa złuszczająco, dzięki czemu wzmacnia skórę głowy, mieszki włosowe i tym samym odżywia włosy oraz polepsza wchłanianie składników aktywnych zawartych w produktach do pielęgnacji.

Szampony do cienkich włosów

Jakich efektów możesz się spodziewać, stosując szampony MUDII na włosach cienkich?

Wygładzenie: Smoothing Shampoo

Szampony wygładzające często mają tendencję do obciążania włosów, oferując wygładzenie kosztem objętości. MUDII Smoothing Shampoo zaskakuje efektem gładkości i sprężystości oraz nietypowym dla szamponów wygładzających wyraźnym odbiciem włosów od nasady. Mając cienkie włosy nie musisz więc obawiać się obciążenia. Przeciwnie – dzięki odbiciu od nasady, zwiększy się objętość włosów. Już po pierwszym użyciu Twoje włosy będą gładkie, lśniące i bardziej podatne na stylizację.

Pamiętaj, aby po umyciu dokładnie wysuszyć włosy (niegorącym powietrzem). Efekt wygładzenia będzie widoczny już po wysuszeniu.

Nawilżenie i regeneracja: Hydrating Shampoo

Jeśli masz cienkie, suche i zniszczone włosy, Hydrating Shampoo będzie dla nich ukojeniem. Odbudowuje i wzmacnia wewnętrzną strukturę włosa. Szampon działa nawilżająco, ale jednocześnie dyscyplinuje włosy, sprawiając, że dobrze się układają. Sprawia, że nawet cienkie i zniszczone włosy stają się sypkie, lśniące i podatne na stylizacje. Szampon nawilża i wzmacnia włosy, ale także ułatwia rozczesywanie, co jest szczególnie istotne przy włosach cienkich i podatnych na plątanie.

Oczyszczenie: Purifying Shampoo

Jest to szampon przeznaczony do każdego rodzaju włosów – również cienkich i pozbawionych blasku. Ma neutralne pH od 5,1 – 5,5, dlatego oczyszcza, ale nie uwrażliwia włosów i nie przesusza ich przy cyklicznym stosowaniu. Pozbywa się nadmiaru nagromadzonych produktów i sebum. Sprawia, że skóra głowy jest oczyszczona, bez uczucia podrażnienia. Już po pierwszym użyciu Twoje włosy będą czyste, sypkie, pełne blasku i odbite od nasady, pozwalając na uzyskanie większej objętości.

Purifying Shampoo warto stosować systematycznie, co kilka myć. Pozwoli to dokładnie oczyszczać włosy i skórę głowy, dzięki czemu zwiększy się efektywność kolejnych stosowanych kosmetyków, zapewniając dogłębne odżywienie i zdrowy wygląd włosów.

O czym warto pamiętać przy pielęgnacji włosów cienkich?

Podsumowując, cienkie włosy mogą wymagać szczególnej troski i pielęgnacji, jednak przy odpowiednich produktach i pamiętając o kilku istotnych zasadach, nie musi być to trudne.

Delikatność przede wszystkim: cienkie włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, więc ważne jest, by były traktowane z delikatnością.

Nawilżanie: nawilżające szampony i odżywki są kluczowe dla utrzymania zdrowia i elastyczności cienkich włosów. Zaleca się produkty bez siarczanów i parabenów, które byłyby zbyt agresywne.

Ograniczenie zabiegów termicznych: zmniejszenie używania prostownic, lokówek i suszarek do minimum jest istotne dla uniknięcia uszkodzeń cienkich włosów.