Jak zapuścić włosy? Praktyczne wskazówki i porady

Marzysz o końskim ogonie lub znudziłaś się już swoimi krótkimi włosami? Pamiętaj, że zapuszczanie włosów to spore wyzwanie, aczkolwiek istnieją metody, które mogą przyspieszyć ten proces. Zapoznaj się z artykułem, a poznasz triki jak zapuścić włosy.

Powinnaś wiedzieć, że włosy przeciętnie rosną trochę ponad 1 centymetr miesięcznie. Jest to kwestia indywidualna, na którą wpływ ma wiele czynników. By włosy szybciej rosły należy zapewnić im do tego odpowiednie warunki. Zatem jak zapuszczać włosy?

By nasze włosy szybciej rosły, należy pamiętać, że włosy są delikatne i wrażliwe. Codziennie narażamy je na różne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ich kondycję. Jak czynniki atmosferyczne, wysoka temperatura, suszarka, prostownica, czesanie.

Ile trwa zapuszczanie włosów?

Proces zapuszczania włosów zależy od tego jaką długość chcesz osiągnąć. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że włosy rosną średnio 1-1,5cm na miesiąc. Aczkolwiek jest to uzależnione od indywidualnych czynników genetycznych, a także płeć na również wpływ. W niektórych przypadkach cały proces trwa kilka miesięcy, a w innych nawet kilkanaście.

Zadbaj o skórę głowy

Podłoże jest istotne by szybko zapuścić włosy. Dlatego też powinnaś zadbać o skórę głowy oraz cebulki włosów. W takim celu warto podczas mycia włosów wykonywać masaż skóry głowy np. z dodatkiem olejku rycynowego. Jego zadaniem jest stymulacja krążenia krwi, a dodatkowo dostarcza cebulkom niezbędne składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na porost włosów.

Zacznij od końca- zadbaj o końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów powodują spowolnienie wzrostu włosów. Jeśli marzą Ci się długie włosy, dbaj o częste podcinanie końcówek. Z postrzępionymi oraz rozdwojonymi końcami, twoje włosy nie będą wyglądać atrakcyjnie. Będą się łamały oraz spowolnią swój wzrost. Dlatego powinnaś końcówki podcinać o 2-3 miesiące. Na końce włosów warto nakładać olejki oraz serum, które pozwolą utrzymać je w dobrej kondycji.

Szukając rozwiązań na zapuszczenie włosów, warto wiedzieć czego unikać, dlatego jeśli możesz to unikaj suszenia suszarką oraz ekspozycji na słońce czy nadmiernej stylizacji prostownicą, gdyż takie zabiegi uszkadzają włosy w szczególności ich końce. Ponadto dbaj o stan końcówek, pomogą Ci w tym specjalnie opracowane kosmetyki, zapewniające nawilżenie, ochronę oraz odżywienie.

Odżywiaj włosy od środka

Jeśli marzysz by Twoje włosy były długie zadbaj o odpowiednią dietę. Prawidłowo zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych ma wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także na kondycję włosów. W twoim codziennym menu nie powinno zabraknąć takich witamin jak D, A, C, E oraz kwasu foliowego i witamin z grupy B.

Kolejna ważną grupą składników, mających wpływ na stan włosów są kwasy tłuszczowe. Ich podaż jest niezbędna jeśli chcesz zapuścić włosy. Zdrowe tłuszcze to oleje, orzechy czy pestki, które mają oddziaływanie na strukturę włosa.

Produkty, które warto spożywać, kiedy twoim celem jest zapuszczanie włosów to:

  • orzechy, nasiona i pestki,
  • pieczywo pełnoziarniste, makarony, kasze, otręby i płatki zbożowe,
  • zielone warzywa liściaste,
  • warzywa strączkowe,
  • ryby morskie,
  • owoce,
  • dobrej jakości nabiał oraz drób.

Kolejnym ważnym aspektem kluczowym w czasie zapuszczania włosów jest optymalne nawodnienie organizmu. Woda nie tylko sprzyja kondycji włosów, ale wpływa na strukturę włosów oraz wpływa na szybki wzrost włosów. Wodę należy pić cały dzień, małymi porcjami w ilości około 2 litry dziennie.

Prawidłowe nawyki żywieniowe wpływają korzystnie także na wypadanie włosów.

Kosmetyki na porost włosów

Zastanawiasz się co przyspiesza porost włosów? jak już zostało wspomniane na wzrost oraz jakość włosów ogromny wpływ ma pielęgnacja skóry głowy, dlatego warto skupić swoją uwagę na odpowiednim zadbaniu i jakościowe oczyszczeniu skalpu oraz jego odżywienie.

Peeling oczyszczający – to produkt niezwykle istotny w oczyszczaniu skóry głowy, który pomoże w usunięciu martwego naskórka, nagromadzenia sebum oraz pozostałości nakładanych wcześniej kosmetyków. Ponadto ziarenka peelingujące zapewniają masaż głowie, który pobudza krążenie krwi, co wpływa na stymulacje włosów w fazie anangenowej.

Olejek do włosów oraz skóry głowy – olejowanie włosów wzmacnia cebulki oraz przyspiesza wzrost włosów. Ponadto łagodzi podrażnienia skóry głowy oraz stany zapalne. Dlatego jeżeli twoim celem jest zapuszczanie włosów, wprowadź do codziennej pielęgnacji olejowanie włosów.

Pamiętaj, by dbać o dietę gdyż bez wystarczającej ilości składników odżywczych nie jesteś w stanie wzmocnić włosy oraz zapuścić długie włosy.

Co na porost włosów?

Niezwykle istotne by szybko zapuścić włosy jest stosowanie wcierek, które stymulują wzrost włosów. Wcierki ziołowe nakłada się bezpośrednio na skalp, wykonując przy tym masaż. Składniki aktywne zawarte w tych produktach, odgrywają wiele funkcji. Odżywiają skórę głowy, a dodatkowo stymulują cebulki do działania.

Wcierki ziołowe zawierające takie składniki jak kapsaicyna czy henna, pozytywnie wpływają na porost włosów, a jednocześnie je zagęszczają. Inne składniki odżywcze, które można znaleźć w różnego rodzaju wcierkach to ekstrakty ze skrzypu polnego czy kozieradki, działające wzmacniająco na cebulki włosów.

Gdy zapuszczasz włosy w stosowanych wcierkach szukaj także kofeiny, olejków eterycznych, ekstraktów żeń-szenia, imbiru, cynamonu czy chrzanu. Te składniki mają wpływ na pobudzenie mieszków włosowych.

Wcierki dla porostu włosów dzieli się na alkoholowe i bezalkoholowe

Alkohol zawarty w tych kosmetykach działa przesuszająco. Dlatego taka wcierka rekomendowana jest dla osób, które chcą szybko zapuścić włosy oraz nie borykają się z nadmierną suchością.

Kluczową zasadą podczas stosowania tego typu produktów jest regularność ich stosowania, dzięki temu efekty zapuszczania włosów są najkorzystniejsze.

Oto podsumowanie jak szybko zapuścić włosy

Na to w jakim tempie rosną włosy zależy od wielu czynników, z czego na wiele z nich masz wpływ. Dlatego jeśli chcesz wesprzeć zapuszczanie włosów:

Staraj się dbać o skóry głowy od zewnątrz i wewnątrz, dlatego odżywiaj ją oraz zadbaj o prawidłową pielęgnacja skóry głowy.

Warto zadbać by regularnie podcinać końcówki włosów.

Zadbaj o świadomą pielęgnację włosów, by ich kondycja była jak najlepsza.

Przeciwdziałaj niszczeniu włosów – zadbaj o nowe zdrowe nawyki. Nie kładź się spać z mokrymi włosami.

Jakie produkty wspierają wzrost włosów?

Purifying Peeling MUDII – jego regularne stosowanie sprzyja usuwaniu nadmiaru naskórka, a także zanieczyszczeń oraz sebum. Ponadto wspiera mikrokrążenie tym samym wzmacnia i dotlenia cebulki włosa. Dzięki czemu wspiera wzrost włosów.

Purifying Scalp Serum MUDII – długotrwałe stosowanie wzmacnia cebulki włosów oraz chroni przed osłabieniem mieszka włosowego.

Podsumowując, na wzrost włosów ma wpływ wiele czynników, dlatego tempo wzrostu włosów jest różne. Jeśli zależy Ci na zapuszczaniu włosów zadbaj o prawidłową pielęgnację, postaraj się by z codzienną dietą dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ponadto chroń włosy przed działaniem czynników zewnętrznych.