Jak wzmocnić cebulki włosów? Naturalne metody i najlepsze produkt

Gęste i lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Aczkolwiek nie każdemu daje się je spełnić. Warto zdawać sobie sprawę, że na kondycję włosów wpływa wiele czynników. nie na wszystkie mamy wpływ.

Jeśli cierpisz na wypadanie włosów, przez co Twoja fryzura się przerzedza, warto wdrożyć działania, które wzmocnią cebulki włosów.

Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się jak wzmocnić cebulki włosów.

Cebulka włosa – czym jest?

Cebulki włosów to korzenie. Nie jesteś w stanie zobaczyć ich gołym okiem, gdyż znajdują się pod skórą głowy. Warto wiedzieć, że w komórkach włosów znajdują się komórki, które dzielą się, tym samym pozwalają na porost łodygi. Słabe cebulki włosów można porównać do krótkich korzeni rośliny, łatwo wyrwać je z podłoża. Im bardziej osłabione są cebulki włosów tym gorsza kondycja włosów na całej długości. Należy pamiętać, że wzmocnienie cebulek włosów to złożony proces, który wymaga czasu i cierpliwości.

Jak wzmocnić cebulki włosów?

Zacznij od wykluczenia wszystkich czynników, które mogą powodować ich osłabienie, gdyż w przeciwnym razie osiągnięte efekty pielęgnacji włosów mogą być osłabione.

Co wpływa negatywnie na kondycję cebulek włosów?

Nieodpowiednia dieta – należy sięgać po produkty obfitujące w witaminę A, z grupy B, C, oraz E. Niemniej istotne są aminokwasy, które możesz znaleźć w owocach i warzywach, a także w jajkach, drobiu i rybach. Dieta na wzmocnienie cebulek włosów to podstawa by poprawić kondycję włosów z cebulkami. W codziennej diecie nie może zabraknąć produktów z różnych grup spożywczych. Ponadto kwasy tłuszczowe są niezwykle ważne, gdy włosy wypadają, a także pozwalają zachować zdrowe włosy.

W niektórych sytuacjach uwarunkowania genetyczne mają wpływ na wypadanie włosów. Owszem w takich przypadkach niewiele można zdziałać, aczkolwiek warto dbać i wdrażać działania wzmacniające włosy. By wzmocnić włosy warto poznać przyczyny wypadania włosów, których jest wiele. Wśród najważniejszych można wyróżnić stres, który negatywnie wpływa na stan włosów, pod wpływem tego czynnika, dochodzi do przemiany testosteronu w formę DHT, która degraduje prawidłowe funkcjonowanie cebulek włosów, powodując ich wypadanie.

Oczyszczaj skórę głowy

Wiele osób w trakcie mycia włosów, skupia się jedynie na oczyszczeniu ich na całej długości. Warto wiedzieć, że najważniejsze jest dokładnie umycie skóry głowy.

Oto najważniejsze powody:

nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy może powodować tworzenie się na niej stanów zapalnych. Krostki, swędzenie, bolące cebulki włosów, pieczenie czy też uczucie ściągnięcia to jedne z najczęstszych objawów świadczących o zaburzeniu równowagi skóry głowy.

Ponadto w trakcie mycia włosów, należy wykonywać stymulujący masaż, co wpływa na efektywniejsze działanie składników odżywczych z szamponu czy innych środków pielęgnacyjnych.

Pamiętaj, że nieprawidłowe czesanie włosów w szczególności mokrych, plączących się ma negatywny wpływ na kondycję cebulek. W wyniku szarpania dochodzi do ich osłabienia, co wzmaga ich wypadanie. Ponadto w wyniku nieprawidłowego czesania dochodzi do uszkadzania ich na całej długości co w efekcie prowadzi do ich łamania.

Masaż skóry głowy

Czy wiesz, że masaż głowy to jeden z prostych, ale skutecznych sposobów na to by odżywić cebulki włosów? Takie działania maja na celu poprawę krążenia krwi, dzięki czemu ułatwia transport oraz wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków oraz kuracji wzmacniających cebulki włosów jak np. ampułki do włosów czy wcierki.

Jak zatem wykonać masaż skóry głowy?

  • masuj skórę od czoła w kierunku karku,
  • nie drap skóry, bądź delikatna,
  • dbaj o regularność, możesz wykonywać go codziennie lub kilka razy w tygodniu.

Dbaj o odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji

Czy wiesz, że niewłaściwie dobrane kosmetyki stosowane na skórę głowy mogą wpłynąć negatywnie. Dotyczy to głównie kosmetyków, które podrażniają skórę głowy i mieszki włosowe.

Mycie włosów ma także wpływ na kondycję włosów. Woda podczas mycia nie może być zbyt gorąca, gdyż pobudza gruczoły łojowe, zwiększając produkcję sebum. Dlatego dla dobra naszych włosów należy je myć w letniej wodzie. Częstotliwość mycia włosów, należy dobrać do indywidualnych potrzeb swoich włosów.

Stosuj wcierki do włosów

Zastanawiasz się jak pobudzić uśpione cebulki włosów? Włącz do codziennej pielęgnacji wcierki do włosów, które są niedocenianie przez wiele osób. Regularne stosowanie wcierek stanowi wsparcie dla osób, które cierpią na wypadanie włosów. Wcierki przynoszą wiele korzyści zarówno dla skóry głowy jak i cebulki włosów.

Zawarte składniki aktywne w tych produktach, działają bezpośrednio na cebulki włosowe, sprawiając że kosmyki rosną szybciej oraz mają połysk. Ponadto wcierki pobudzają mikrokrążenie skóry głowy, odżywiając cebulki włosowe i wzmacniając włosy.

Wykonuj olejowanie włosów i skóry głowy

Olejowanie włosów to ciągle popularny zabieg pielęgnacyjny który pomaga zadbać o kondycję skóry głowy w tym także cebulek włosów. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego oleju do potrzeb skóry głowy i włosów.

Czy stylizacja ma wpływ na kondycję cebulek włosów?

Otóż pracując na tym by wzmocnić cebulki włosów, warto wyeliminować czynniki szkodzące. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, unikaj ciasno zaplecionych włosów czy kucyków, gdyż w takich sytuacjach, włosy są narażone na długotrwałe ciągnięcie u nasady. Jeśli masz słabe cebulki włosów, zrezygnuj ze stylizacji włosów na gorąco.

Farbować włosy czy nie?

W sytuacji, kiedy masz osłabione cebulki włosów, a chcesz farbować włosy, zastosuj delikatnie działające farby bez amoniaku, które będą chroniły włosy podczas koloryzacji.

Nie zapominaj także o tym by chronić swoje włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Domowe sposoby by wzmocnić cebulki włosów

Podsumowując, osłabione cebulki włosów zwiększają ryzyko wypadania włosów, dlatego należy działać kompleksowo i postarać się wzmocnić cebulki od zewnątrz jak i od wewnątrz. Wypadające włosy to zmora wielu kobiet, dlatego przedstawiamy sposoby jak wzmocnić cebulki włosów by pobudzić porost włosów.

Drożdże na wypadanie włosów

Drożdże to naturalny dopalacz wzrostu włosów, który został ulubieńcem wielu z was. Dzięki wspaniałym właściwościom wzmacniającym, poprzez zawartość biotyny, cynku oraz wielu witamin i składników odżywczych. Można je stosować w formie maseczki na włosy i skórę głowy lub spożywać w formie płynu do picia.

Wcierka z olejku rycynowego

Olej rycynowy idealnie sprawdza się w pielęgnacji włosów. Zastanawiasz się czy olejek jest w stanie pobudzić cebulki włosów? Tak, przede wszystkim wzmacnia cebulki włosowe oraz pomaga pobudzić uśpione cebulki włosów. Dzięki czemu włosy nabierają gęstości oraz stają się wzmocnione.

Napar z pokrzywy

Picie herbatki z pokrzywy wpływa na wzmocnienie włosów. Ponadto pokrzywa wpływa korzystnie na wzrost poziomu żelaza, którego niedostateczny poziom wpływa na zwiększone wypadanie włosów.

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu cebulek włosów, zadbaj o jakościowe produkty do pielęgnacji:

Purifying Peeling MUDII – jego regularne stosowanie sprzyja usuwaniu nadmiaru naskórka, a także zanieczyszczeń oraz sebum. Ponadto wspiera mikrokrążenie tym samym wzmacnia i dotlenia cebulki włosa. Dzięki czemu wspiera wzrost włosów.

Purifying Scalp Serum MUDII – długotrwałe stosowanie wzmacnia cebulki włosów oraz chroni przed osłabieniem mieszka włosowego.