Jak prawidłowo nakładać peeling?

Pielęgnacja skóry głowy to podstawa dobrej i efektywnej pielęgnacji włosów. Nie ma pięknych włosów, bez zdrowej skóry głowy. To nasza złota zasada, którą wyznajemy i przestrzegamy. Dlatego zadbaliśmy o to, aby każdy produkt pielęgnował ją równie skutecznie, nawet jeśli jest wrażliwa i wymagająca.

Ważnym krokiem w pielęgnacji, o którym nie warto zapominać jest peeling skóry głowy. Dlaczego? Skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy oraz ciała wymaga regularnego oczyszczania i złuszczania. Peeling przywraca balans skórze głowy, złuszcza naskórek, a także oczyszcza z zanieczyszczeń, nadmiaru nagromadzonych produktów i sebum. Zmniejsza łuszczenie i przetłuszczanie się skóry, wzmacnia cebulki włosa. Pozwala to nie tylko na utrzymanie prawidłowej higieny, ale również ułatwia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Jeżeli Twoja skóra głowa jest problematyczna, nie musisz obawiać się stosowania peelingu. Jego delikatna formuła działa łagodząco na podrażnienia.

5 istotnych kroków w stosowaniu peelingu skóry głowy.

 

TREAT YOUR HAIR WITH CARE.

 

DON’T SKIP IT. PEEL IT OFF.

Peeling nakładaj na suchą lub wilgotną skórę głowy. Podziel włosy na sekcje i zaaplikuj produkt na każdą z nich.

KEEP CALM AND MASSAGE IT.

Dokładnie rozprowadź peeling, wmasowując go kolistymi ruchami w skórę głowy, tak aby pobudzić mikrocyrkulację. Skup się na obszarach, które mogą być bardziej problematyczne, takich jak linia włosów i miejsca, gdzie skóra jest twarda w dotyku.

LEAVE- IT AND WASH IT.

Pozostaw na około 5 minut i spłucz go ciepłą wodą. Upewnij się, że żadne pozostałości produktu nie zostały na skórze głowy.

DAILY HAIRLY ROUTINE.

Po wykonaniu peelingu, kontynuuj swoją rutynę pielęgnacyjną. Umyj włosy delikatnym szamponem i nałóż odżywkę, aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie.

IT’S ABOUT BEING REGULAR.

Stosuj preparat systematycznie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Peeling skutecznie oczyści Twoją skórę głowy i włosy, zwiększając efektywność kolejnych stosowanych kosmetyków.

Hair care created so you can stay careless.

Pamiętaj, że sam szampon nie oczyści w pełni zanieczyszczeń naskórka takich jak sebum, pozostałości produktów i martwego naskórka, dlatego warto uzupełnić swoją pielęgnację o peeling skóry głowy. Dzięki temu Twoja skóra stanie się absolutnie czysta, wolna od zanieczyszczeń i podrażnień. A Twoje włosy? Zdrowe i lśniące, jak nigdy dotąd.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj o tym, co ważne dla Twoich włosów. Na naszym blogu znajdziesz wartościowe treści na temat świadomej pielęgnacji włosów i skóry głowy, instrukcje, czy cenne porady. Bądź na bieżąco i czerp inspirację od naszych ekspertów.

PS. Z nami osiągniesz najlepszy wygląd swoich włosów.

STAY IN HAIR TOUCH.