Jak myć i suszyć włosy?

Chcesz dowiedzieć się jak właściwie pielęgnować włosy, aby zachwycały swoim wyglądem? Marzysz, aby nieustannie były zdrowe, mocne i lśniące? Idealnie trafiłaś. Teraz masz w swoich rękach pełnię kontroli nad efektem, na jakim Ci najbardziej zależy. MUDII odblokuje potencjał każdych włosów – nie tylko szybko, ale i długotrwale. Musisz jednak pamiętać o jednej, kluczowej rzeczy. Podstawą osiągnięcia zachwycającego efektu jest właściwa pielęgnacja. Dobierz odpowiednie produkty i poznaj tipy pielęgnacyjne. Sprawdź, jak prawidłowo myć i suszyć włosy, aby zapewnić im najlepszą kondycję oraz wydobyć ich pełny potencjał. You deserve that.

5 istotnych kroków w pielęgnacji włosów.

It’s time for your fav routine.

 

WASH TWICE

Pamiętaj, aby myć głowę dwukrotnie. Mycie włosów szamponem to najbardziej podstawowy krok ich pielęgnacji. Ale czy wiesz, że głowę powinno się myć dwukrotnie? Pozwoli to nie tylko na dogłębne oczyszczenie skóry głowy i włosów, ale również zwiększy działanie stosowanych produktów. Dlaczego?

Pierwsze mycie pozwala na usunięcie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni włosa, takich jak brud, kurz, a także pozostałości produktów do stylizacji. Po tym kroku włosy i skóra głowy są gotowe na “mycie właściwe”. Przy drugim nałożeniu możesz zauważyć, że szampon lepiej się rozprowadza i pieni. Skóra pozostaje wówczas dogłębnie oczyszczona, pozwalając składnikom aktywnym w pełni zadziałać na mieszki włosowe.

PROTECT THEM

Zawsze używaj odżywki lub maski. Szampon pozwala na oczyszczenie włosów i skóry głowy, ale to właśnie odżywka i maska dopełniają pielęgnację. Ten krok pozwala na zamknięcie łuski włosa i zapobiega łamliwości. Odpowiednie produkty pomogą w ochronie włosów przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i ułatwią ich rozczesywanie oraz stylizację.

SQUEEZE THE DAY, NOT HAIR

Nie trzyj włosów ręcznikiem. Nie usuwaj nadmiaru wody z włosów poprzez mocne tarcie ręcznikiem, zamiast tego delikatnie je odsącz. Unikaj również noszenia ręcznika zwiniętego w turban, ponieważ może zwiększać to łamliwość włosów. Mokre włosy są bardziej wrażliwe na uszkodzenia.

DON’T STAY WET

Unikaj gorącego powietrza. Susząc włosy, wybieraj ciepłe, ale nie gorące powietrze. Rozpocznij od nasady, a następnie delikatnie przesuwaj suszarkę wzdłuż linii włosa. Na koniec użyj zimnego nawiewu, aby zamknąć łuskę.
Nie rezygnuj całkowicie z suszenia włosów suszarką, ponieważ wbrew pozorom może to przyczynić się do poprawy ich kondycji. Zmniejsza przetłuszczanie, tendencję do powstawania podrażnień i rozwoju łupieżu. Dzięki odpowiedniemu suszeniu włosy będą bardziej lśniące i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

SLEEP LIKE A QUEEN

Nie śpij w mokrych włosach. Wysusz je, zanim położysz się do łóżka. Ciepło i wilgoć to idealne środowisko do rozwoju grzybów i powstawania łupieżu, czy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Suche włosy na noc możesz związać w luźny warkocz lub kok, który pomoże Ci zabezpieczyć je przed zniszczeniem.

Unlock Your Beauty with MUDII

Właściwa pielęgnacja to Twój must have w uzyskaniu zdrowych i zachwycających włosów. Powyższe porady to tak naprawdę drobne zmiany, które bez żadnego wysiłku możesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny. Pomogą Ci w pełni wykorzystać potencjał kosmetyków MUDII i sprawić, by Twoje włosy stały się takie, jakie chcesz aby były.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj o tym, co ważne dla Twoich włosów. Na naszym blogu znajdziesz wartościowe treści na temat świadomej pielęgnacji włosów i skóry głowy, instrukcje, czy cenne porady. Bądź na bieżąco i czerp inspirację od naszych ekspertów.

PS. Z nami osiągniesz najlepszy wygląd swoich włosów.

STAY IN HAIR TOUCH.