Jak często używać odżywki do włosów dla optymalnych efektów?

Odżywka do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków, po który sięgamy w regularnej pielęgnacji włosów. Jak często używać odżywki do włosów, aby uzyskać najlepsze efekty pielęgnacji? Czy częstotliwość stosowania produktu powinna być dobrana do rodzaju włosów i składu kosmetyku? Wyjaśniamy najważniejsze zasady!

Odżywki do włosów efektywnie wspierają pielęgnację kosmyków. Oprócz oczyszczenia każdy włos potrzebuje odżywienia i wzmocnienia, tak aby lepiej radzić sobie z czynnikami, które na niego oddziałują. Kosmetyk dostarcza pasmom niezbędnych składników odżywczych i ochronnych oraz otula je od zewnątrz. Jak często używać odżywki do włosów dla optymalnych efektów i jak poprawnie nakładać odżywkę, tak aby nie obciążyć fryzury?

Jak często używać odżywki do włosów?

Stosowanie odżywki do włosów powinno być uzupełnieniem codziennej, regularnej pielęgnacji włosów. Oznacza to, że w większości przypadków możesz sięgnąć po nią zawsze po umyciu głowy, również w przypadku zdrowych i normalnych włosów. W ten sposób, oprócz oczyszczenia, zagwarantujesz fryzurze wzmocnienie i odżywienie. W przypadku włosów suchych i zniszczonych szczególną wartość ma nawilżające i regenerujące działanie kosmetyku.

Posiadaczki włosów cienkich docenią poprawę elastyczności i objętości fryzury. Kosmetyk wnika w strukturę włosa, a równocześnie tworzy ochronny film, który wzmacnia fryzurę i zabezpiecza ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Idealnie sprawdzą się produkty zawierające hydrolizowane proteiny owsa, olej arganowy lub kwas hialuronowy.

Po odżywkę warto sięgnąć także, jeśli posiadasz zdrowe, mało wymagające włosy. Kosmetyk wzmocni i odżywi Twoje pasma oraz zapewni im właściwą ochronę, dzięki czemu pielęgnacja będzie kompletna. Codzienne stosowanie odżywki jest zalecane zwłaszcza w przypadku włosów suchych i łamliwych. W tym przypadku możesz każdorazowo sięgnąć nawet o produkt o bogatym składzie, a wraz z poprawą kondycji fryzury, ograniczyć jego użycie lub zamienić na lżejszy kosmetyk.

Lekkie, kondycjonujące formuły możesz stosować jako zwieńczenie każdego mycia włosów. To dobry wybór dla kobiet, które chcą jedynie poprawić wygląd fryzury lub nadać włosom większej miękkości i blasku. Po lżejsze odżywki bez spłukiwania lub sprayu możesz także sięgnąć w ciągu dnia lub między myciami głowy, aby wygładzić i poprawić wygląd suchych, łamliwych włosów. Pamiętaj jednak, aby omijać przy tym skórę głowy, nakładając kosmetyk na same końcówki lub od połowy długości włosów.

Odżywki proteinowe przeznaczone do włosów zniszczonych lub produkty nawilżające o bardziej skoncentrowanym składzie, warto stosować z umiarem, tak aby nie obciążać nadmiernie skóry głowy i włosów. Po taki kosmetyk możesz sięgnąć dwa lub trzy razy w tygodniu, w zależności od potrzeb Twojej fryzury. W każdy przypadku warto obserwować, jak włosy zachowują się po pielęgnacji i dostosowywać częstotliwość i rodzaj pielęgnacji do ich potrzeb.

Jak poprawnie używać odżywki do włosów?

Aby uzyskać optymalne efekty, ważny jest także sposób aplikacji kosmetyku. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na etykiecie produktu. Warto się do nich stosować, ponieważ każdy kosmetyk ma nieco inny skład, a przez to inny sposób działania. Jak stosować odżywkę?

Każdy kosmetyk rozprowadzamy równomiernie po całej długości włosów, omijając okolice skóry głowy. Aplikację najlepiej rozpocząć na wysokości ucha, w pewnej odległości od nasady włosów. Produkt wmasuj we włosy delikatnymi, muskającymi ruchami dłoni lub za pomocą grzebienia. Kosmetyk nakładaj na wilgotne włosy, tak aby nie spłynął z ich powierzchni wraz z nadmiarem wody.

W sprzedaży znajdziesz odżywki do włosów bez spłukiwania lub ze spłukiwaniem. Klasyczne odżywki ze spłukiwaniem najlepiej nałożyć na pasma po dwukrotnym myciu głowy, tak aby ich powierzchnia była dobrze oczyszczona i gotowa na przyjęcie składników odżywczych. Lekkie mgiełki lub odżywki bez spłukiwania nakładaj na delikatnie mokre włosy lub suche pasma, zawsze gdy czujesz, że przydałoby się im wzmocnienie.

Jaki rodzaj odżywki do włosów wybrać?

W sprzedaży drogeryjnej znajdują się kosmetyki dedykowane różnym potrzebom włosów. To m.in. odżywki do włosów długich, odżywki do włosów puszących, czy wzmacniające formuły bogate w hydrolizowane proteiny ryżu lub inne składniki odżywcze i budulcowe. Szeroki wybór sprawia, że nie zawsze łatwo jest dopasować odpowiedni kosmetyk. W ofercie marki Mudii znajdziesz profesjonalne odżywki do włosów, których formuła jest nastawiona na odpowiedni efekt, niezależnie od tego, jaki typ włosów posiadasz. To Ty decydujesz, jaką fryzurę, chcesz dzisiaj nosić!

  • Hydrating Conditioner – zaskakuje idealnym poziomem nawilżenia i sypkości. Odżywka nadaje włosom miękkość i gładkość oraz sprawia, że fryzura staje się bardziej sprężysta. Włosy lepiej się układają i utrzymują zadbany wygląd aż do kolejnego mycia.
  • Smoothing Conditioner – odblokowuje potencjał Twoich włosów i sprawia, że stają się gładkie i błyszczące. Fryzura zaskakuje sypkością i zdyscyplinowaniem już po pierwszym umyciu. Produkt możesz stosować codziennie.