Idealne odżywki dla włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate to najczęstszy typ włosów. Mimo lekko odchylonej łuski są łatwe w pielęgnacji. Wystarczy zadbać o właściwą równowagę PEH, aby cieszyć się gładką, lśniącą i jedwabiście miękką fryzurą. Jak to zrobić? Wybierając odpowiedni kosmetyk pielęgnacyjny!

Włosy średnioporowate łączą cechy włosów wysoko porowatych i niskoporowatych. O ile te dwa ostatnie mają określone potrzeby, tak w przypadku włosów średnioporowatych, sięgając po nieodpowiednie kosmetyki, możesz przesuszyć fryzurę lub sprawić, że straci swoją lekkość i ładny wygląd na skutek nadmiernego przeciążenia. W pielęgnacji włosów średnioporowatych najważniejszy jest balans, czyli tzw. równowaga PEH, oraz reakcja na aktualne potrzeby fryzury. Pomoże Ci w tym odpowiednio dobrana odżywka.

Charakterystyka włosów średnioporowatych

Co to znaczy, że włosy są średniej porowatości? Włosy średnioporowate charakteryzują się luźniejszą strukturą, czyli średnim stopniem rozchylenia łusek włosów. Łuski włosa pokrywają jego powierzchnię i kontrolują stopień wilgoci w łodydze. W przypadku gdy są rozchylone, wilgoć może łatwo dostać się do wnętrza łodygi, a równocześnie włosy szybciej ją tracą. Jak wyglądają włosy średnioporowate? Taki rodzaj fryzury najczęściej określany jest jako włosy normalne. Włosy średnioporowate bywają cienkie i delikatne. Puszą się pod wpływem wilgoci i czeto mają tendencję do elektryzowania się. Jeśli masz włosy średnioporowate, z pewnością wiesz, że lubią się one również przetłuszczać oraz mają tendencję do rozdwajania się końcówek i nadmiernego wypadania. Równocześnie fryzura jest podatna na stylizację i łatwo odzyskuje zdrowy wygląd na skutek odpowiedniej pielęgnacji.

Jakie odżywki do włosów średnioporowatych?

Pielęgnacja włosów średnioporowatych nie powinna sprawiać większych problemów, jednak wymaga zastosowania kosmetyków o wszechstronnym i złożonym działaniu. Wśród potrzeb średnioporowatych włosów znajduje się nawilżenie i odżywienie. Równocześnie kosmetyki powinny być stosunkowo lekkie, tak aby nie przeciążyć fryzury. Zadaniem kosmetyków tego rodzaju jest:

  • poprawa kondycji włosów,
  • domknięcie łuski włosów,
  • nawilżenie i odżywienie fryzury,
  • ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych,
  • wzmocnienie,
  • nadanie połysku,
  • odżywienie włosów od nasady,
  • zdyscyplinowanie fryzury.

Jakich składników szukać w odżywkach do włosów średnioporowatych?

Produkty do pielęgnacji włosów średnioporowatych powinny być bogate w proteiny, emolienty i humektanty, które pozwolą Ci zachować odpowiednią równowagę PEH. Jeśli Twoje włosy są suche i zniszczone, idealnie sprawdzi się nawilżająca odżywka na bazie humektanów. Wśród składników odżywczych szukaj m.in. aloesu i kwasu hialuronowego lub gliceryny i kwasu mlekowego.

Zadaniem protein jest uzupełnienie zniszczonej struktury włosa. Jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy mają skłonność do kruszenia się, łamania lub puszenia pod wpływem wilgoci, wprowadź do pielęgnacji proteiny o średniej wielkości cząsteczek i średniocząsteczkowe oleje. W składzie kosmetyku zwróć uwagę na takie składniki jak hydrolizowany jedwab czy keratyna oraz olej ze słodkich migdałów, pestek winogron czy pestek śliwki.

Emolienty to recepta na gładkie i pełne blasku pasma. Obecne w odżywce wykazują działanie nawilżające i regenerujące, dodatkowo zabezpieczają fryzurę przed utratą wody i cennych substancji odżywczych. Są korzystne dla każdego typu włosów, również średnioporowatych. Zaliczane są do nich przede wszystkim oleje m.in. oliwa z oliwek, olej z awokado czy olej z pestek moreli.

 

Jaka odżywka do włosów średnioporowatych?

Średnioporowate włosy potrzebują zastosowania protein, emolientów i humektantów w proporcjach i ilościach dostosowanych do potrzeb fryzury. Zachowanie odpowiedniego balansu między poszczególnymi rodzajami składników odżywczych sprawia, że włosy stają się lśniące i mocne, a równocześnie zachowują lekkość i objętość. Wybierając kosmetyk do pielęgnacji włosów o średniej porowatości, warto postawić na profesjonalne formuły do włosów o wielokierunkowym działaniu. Wśród polecanych przez nas produktów znajdują się odżywki do włosów MUDII. Ich starannie opracowany skład i inteligentne formuły sprawiają, że każdy typ fryzury uzyska efekt nawilżenia lub wygładzenia dostosowany do swoich potrzeb.

  • Hydrating Conditioner – odblokowuje potencjał włosów średnioporowatych. Fryzura staje się miękka i lśniąca, zyskując idealny poziom nawilżenia i sypkości. Regularne stosowanie sprawia, ze włosy stają się gładkie, sprężyste i zregenerowane. Fryzura łatwiej się dyscyplinuje bez utraty naturalnego charakteru. To bezbłędny wybór dla każdego rodzaju włosów, również włosów przetłuszczających się lub zniszczonych i przesuszonych.
  • Smoothing Conditioner – sprawia, że włosy stają się gładkie i błyszczące. Fryzura zaskakuje zdyscyplinowaniem i sypkością bez utraty objętości. Odżywka poprawia kondycję włosów średnioporowatych, uzupełniając ubytki w strukturze włosów i redukując łamliwość i puszenie się. Już po pierwszym użyciu włosy stają się widocznie gładsze, pełne blasku i bardziej podatne na stylizację.