Czy szampony fryzjerskie są lepsze? Odkryj prawdę o produktach profesjonalnych!

Kosmetyki fryzjerskie czy drogeryjne? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, szukając odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów. Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki profesjonalne? Przedstawiamy prawdę o produktach profesjonalnych!

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy po wyjściu od fryzjera Twoje włosy są miękkie, gładkie i lśniące jak nigdy. Przez krótką chwilę prezentują się naprawdę pięknie, a Ty wyglądasz jak gwiazda filmowa. Niestety ten efekt szybko mija. Najczęściej po pierwszym myciu głowy w domu. Skąd taka różnica? Przyczyna często tkwi w kosmetykach pielęgnacyjnych. Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od drogeryjnych produktów? Oto podstawowe różnice.

Stężenie składników aktywnych

Produkty fryzjerskie posiadają zdecydowanie większe stężenie składników aktywnych, przez co ich działanie jest wyraźnie silniejsze. To właśnie z tego powodu, wychodząc od fryzjera mamy wrażenie lepiej odżywionych i nawilżonych pasm. Kosmetyki drogeryjne często posiadają w składzie podobne składniki aktywne. Jest ich po prostu mniej. Używając ich do codzinnej pielęgnacji, również odżywiasz włosy, ale efekt nie jest już tak spektakularny. Ma to swoje plusy i minusy. Być może Twoje włosy nie zachwycają blaskiem, ale są mniej obciążone. Nie jest to jednak regułą.

Stosowanie kosmetyków fryzjerskich na co dzień wcale nie musi powodować wrażenia przeciążonych włosów. Ważne jest, aby obserwować, jak Twoja fryzura zachowuje się po pielęgnacji. Jeśli włosy mają tendencję do szybszego przetłuszczania się, być może powinnaś używać po prostu mniej kosmetyku lub trzymać go na włosach krócej. W przypadku skoncentrowanych formuł czasem wystarczy jedna minuta, aby pasma zostały właściwie odżywione.

Bezpieczny i stały skład

Kosmetyki fryzjerskie różnią się także doborem składników. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych, szampony fryzjerskie nie zawierają żadny komponentów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojej fryzury. Nie znajdziemy w ich składzie na przykład wysuszających alkoholi lub syntetycznych konserwantów, które nierzadko pojawiają się w szamponach drogeryjnych. Są to substancje, które ułatwiają oczyszczanie lub poprawiają wchłanianie niektórych składników aktywnych. Ich długotrwałe stosowanie ma jednak niekorzystny wpływ na włosy.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o stałym składzie szamponów fryzjerskich. Przed profesjonalne produkty poddawane są wielu testom i badaniom. Sprawdzony i wprowadzony do obiegu produkt raczej nie zmienia swojego składu, gdyż zachwiałoby to zaufanie ekspertów. Możesz więc być pewna, że kosmetyk, który jest odpowiedni dla Twoich włosów, taki pozostanie. W przypadku kosmetyków drogeryjnych skład często ulega zmianie. Niektóre składniki są zastępowane tańszymi odpowiednikami bez wiedzy klientów.

Cena i wydajność

Porównując profesjonalne kosmetyki fryzjerskie i produkty drogeryjne nie sposób pominąć kwestii ceny. Kosmetyki do włosów z drogerii są znacznie tańsze od produktów fryzjerskich. Jest to różnica nawet kilkudziesięciu procent, choć rynek jest bardzo zróżnicowany. Wiele osób zastanawiając się nad kupnem profesjonalnych kosmetyków, ma wątpliwości czy wydawanie dużej kwoty na produkty do codziennej pielęgnacji ma sens. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt.

Skoncentrowana formuła kosmetyków fryzjerskich sprawia, że są one znacznie bardziej wydajne niż kosmetyki drogeryjne. Wystarczy jednorazowo zaaplikować niewielką ilość szamponu lub odżywki, aby cieszyć się ich działaniem. To samo dotyczy produktów stosowanych w salonach fryzjerskich. Raz otwarty produkt służy dłużej i nie wymaga częstej wymiany, mimo tego, że w ciągu dnia przez salon przewija się sporo klientów. Profesjonalna pielęgnacja ma być także wygodna.

Czy warto kupować profesjonalne kosmetyki fryzjerskie?

Czy warto zatem wprowadzić profesjonalne kosmetyki fryzjerskie do codziennej pielęgnacji? Jeśli zależy Ci na właściwej i świadomej pielęgnacji – z pewnością tak. Bezpieczne i skoncentrowane składniki odżywcze wybranych produktów przełożą się na piękny wygląd i dobrą kondycję Twoich włosów. Wydajna formuła kosmetyków sprawi, że starczą Ci na dłuższy czas użytkowania, dzięki czemu wydatek sumarycznie nie będzie dużo większy. Wybierając odpowiedni kosmetyk, jak zawsze, postaw na produkt, który jest dobrany do potrzeb Twoich włosów. W ofercie marki Mudii znajdziesz szampony do włosów dedykowane normalnym, suchym i przetłuszczającym się pasmom.

  • Purifying Shampoo zmienia je w lekkie i mniej wymagające. Lekka formuła usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczeń. Już po pierwszym użyciu włosy stają się sypkie, miękkie i pełne blasku. Skóra głowy jest oczyszczona bez uczucia podrażnienia.
  • Smoothing Shampoo zaskakuje efektem gładkości i sprężystości. Włosy stają się idealnie gładkie, a równocześnie odbite u nasady. Czyste, lśniące i sypkie, stają się bardziej podatne na stylizację.
  • Hydrating Shampoo sprawia, że włosy stają się nawilżone i miękkie. Skoncentrowana formuła wnika w strukturę włosa, odżywiając ją od środka.