Czy maskę do włosów nakłada się od nasady? Odkryj właściwą technikę

Jak nakładać maskę do włosów, aby odżywić fryzurę, a równocześnie jej nie obciążyć? Czy kosmetyk faktycznie nakłada się tylko od nasady włosów? Poznaj właściwe zasady pielęgnacji i odkryj właściwą technikę.

Maska do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Skoncentrowana formuła i bogactwo składników odżywczych sprawiają, że zazwyczaj sięgamy po nią rzadziej niż po odżywkę lub serum. W przeciwieństwie do lżejszych kosmetyków maska wnika głębiej w strukturę pasm, odżywiając i odbudowując je od środka. Gęsty, treściwy skład może sprawiać wrażenie obciążającego i…faktycznie tak jest, jeśli zaaplikujesz kosmetyk w niepoprawny sposób. Dotyczy to zwłaszcza sposobu aplikacji. Jak zrobić to dobrze?

Czy maskę do włosów nakłada się od nasady?

To zależy od rodzaju produktu i typu włosów. W większości przypadków maski do włosów nie powinny być nakładane tuż przy skórze głowy. Dotyczy to zwłaszcza cięższych kosmetyków o działaniu regenerującym lub koloryzującym. Wyjątkiem jest maska na porost włosów. Zadaniem kosmetyku jest wzmocnienie cebulek i mieszków włosowych. Nakłada się go więc bezpośrednio na skalp. Jeśli jednak zdecydowałaś się na klasyczną maskę o działaniu pielęgnacyjnym, lepiej nałożyć ja minimum 2 cm od nasady pukli. Dotyczy to zwłaszcza fryzury z tendencją do przetłuszczania się.

Nakładanie maski rozpocznij od wyciśnięcia odpowiedniej ilości kosmetyku na dłonie. Następnie rozprowadź go po całej długości włosów, zaczynając właśnie kilka centymetrów od ich nasady, omijając skórę głowy. Kosmetyk rozprowadzaj w dół, w kierunku końcówek za pomocą muskających ruchów dłoni lub grzebieniem. Ta sama zasada dotyczy masek bez spłukiwania. Kosmetyk, co prawda ma nieco lżejszą formułę, ale i tak jest mocniejszy niż odżywka. Nałożony bezpośrednio przy skalpie mógłby niepotrzebnie obciążyć fryzurę.

Jak prawidłowo nakładać maskę do włosów?

Maskę nakładaj na wilgotne, ale nie mokre włosy, tuż po myciu głowy. Włosy powinny być dokładnie oczyszczone, warto więc umyć je dwukrotnie. Gdy już będą czyste, odciśnij je z nadmiaru wody i nałóż maskę na wilgotne włosy, omijając okolice skóry głowy. W zależności od rodzaju produktu i efektu, który chcesz osiągnąć kosmetyk, możesz nakładać od nasady lub połowy włosów. Dla pewności, że został właściwie zaaplikowany, rozprowadź go grzebieniem, rozdzielając poszczególne pasma.

Następnie zawiń włosy folię lub załóż czepek. Dla wzmocnienia efektu możesz zawinąć głowę ciepłym ręcznikiem. Wyższa temperatura sprawi, że łuski włosów łagodnie się odchylą, dzięki czemu składniki odżywcze lepiej wnikną ich strukturę. Ile trzymać maskę do włosów? Zazwyczaj jest to około 30 minut. Informacje o zalecanym czasie działania, znajdziesz na etykiecie każdego produktu. Na koniec spłucz głowę letnią wodą, bez użycia szamponu.

Jak często używać maski do włosów?

Zastanawiasz się jak często nakładać maskę na włosy? Częstotliwość stosowania maski zależy od typu i potrzeb włosów. W przypadku włosów wysokoporowatych jest to około 2 – 3 razy w tygodniu, czyli co drugie, trzecie mycie. Suche włosy zyskają nawilżenia i staną się bardziej gładkie. Właścicielki włosów niskoporowatych lub zdrowej fryzury, mogą po nią sięgnąć raz w tygodniu lub okazjonalnie. Jeśli jednak posiadasz zniszczone włosy, możesz wprowadzić maskę do codziennej pielęgnacji włosów. Jej regenerujące działanie poprawi strukturę włosa oraz sprawi, że fryzura zyska witalności i zdrowego wyglądu. Warto przy tym obserwować, jak zachowuje się fryzura i w razie uczucia przeciążenia, stopniowo ograniczać częstotliwość stosowania produktu.

Najlepsze maski do włosów

Wiesz już jak poprawnie nakładać maskę do włosów. Równie istotny jest wybór odpowiedniego kosmetyku. W sprzedaży znajdziesz maski do włosów kręconych, maski do włosów wysokoporowatych, a nawet produkty dedykowane potrzebom włosów przetłuszczających się. Wszystkie z nich bazują na trzech grupach składników: humekantanch, proteinach i emolientach. Ich proporcje i skład kosmetyku powinny być dobrane do potrzeb włosów.

Profesjonalne maski do włosów marki Mudii łączą działanie regenerujące, nawilżające i ochronne. Wśród polecany przez nas produktów znajduje się maska do włosów Smoothing Mask. Kosmetyk jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów, również zniszczonych oraz tych, które wymagają zdyscyplinowania lub mają skłonność do puszenia. Jego innowacyjna formuła przywraca dobrą kondycję nawet bardzo zniszczonym włosom. Kosmetyk widocznie odżywia i odbudowuje nadwyrężone struktury włosów, pozostawiając fryzurę sprężystą, elastyczną i miękką.

Skoncentrowane składniki nawilżające i odżywiające regenerują włókna włosów i zwiększają ich odporność na czynniki zewnętrzne. Równocześnie fryzura zaskakuje sypkością, zdyscyplinowaniem i niecodziennym dla kosmetyków tego typu odbiciem u nasady. Regularne stosowanie kosmetyku zapewnia długotrwałe efekty w postaci zdrowej i odżywionej fryzury. Produkt możesz stosować indywidualnie lub w zestawie kosmetyków z serii Smoothing, dostępnego także w formie próbek.